Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Žena v černém

Vdávala byste se v černé? Pokud jste si odmalička představovaly, že stojíte u oltáře v nadýchané princeznovské róbě, nejspíš vás tento trend neosloví. Pokud vám však přijdou klasické šaty nudné, chcete změnu a jste připravené vyšokovat přítomné babičky, proč ne?

Důvodem, proč se tolik žen vyhýbá černé, jsou také pověry a asociace tmavé barvy se smutkem a pohřby. Na ty se černá začala původně nosit proto, aby duch zemřelého osobu v tmavém přehlédl a nezval si ji s sebou na „druhý břeh". Černé svatební šaty mají navíc předznamenávat nešťastné manželství.

Když se ovšem podíváme do minulosti, zjistíme, že černé svatební šaty kdysi nebyly ničím výjimečným. Do roku 1840, kdy královna Viktorie svými sněhově bílými svatebními šaty rozpoutala nový trend, se nevěsty oblékaly do všech možných barev. Šaty v tmavších odstínech si pořizovaly hlavně chudší nevěsty, které je nosily i po svatbě, a tak při jejich výběru hleděly hlavně na to, aby byly praktické. Na světlé je přece vidět každý flíček!

Černá barva je navíc klasikou společenských událostí a tak šaty ze svatby můžete použít na párty, oslavu či ples. A má to ještě jednu výhodu..můžete ji zkombinovat s jakoukoliv barvou.

 

 

    

 

xoxo Kateřina
07.05.2012


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář