Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Vyzkoušejte Piloxing

PILOXING je zcela nový a zábavný fitness sport, který pochází z Kalifornie. PILOXING® je spojení prvků pilates, boxu a tance. To znamená, že během jediné hodiny se cítíte elegantně (sleek), sexy a silně (powerful) a přitom efektivně spalujete tuky, jelikož za hodinu této aktivity spálíme až kolem 1 200 kalorií, což je vážně bomba!! 

Hlavním účelem PILOXINGU® je odcházet z hodin sebevědomnější + mít posílenou fyzickou a psychickou kondici. 

 

Piloxing je nová cvičební metoda, která se i u nás dere na své výsostné postavení. Piloxing spojuje dva zdánlivě nespojitelné sporty – pilates a box. A z každého si vybere to nejlepší. Není divu, že tato kombinace výbušnosti a ladnosti okouzlila tolik žen v americké Kalifornii a zasáhnout se snaží i v naší republice.

Piloxing k nám dorazil z Kalifornie, kde ho vytvořila všestranná sportovkyně švédského původu Viveca Jensenová. Blonďatá krasavice Vieveca Jensenová si během svého života zakusila mnoho sportů různého druhu. Na vrcholné úrovni se věnovala kulturistice, dále trénovala box, balet a stala se instruktorkou pilates. Když se rozhodla využít všechny své pohybové zkušenosti, vzniknul nový fitness koncept piloxing. Chtěla posílit u žen jak kondici tělesnou, tak psychickou, a také změnit postavení žen ve fitness.

Piloxing se postupně stává velice zábavným fitness sportem, ze kterého ustupuje nudný stereotyp a přináší něco nového, nevídaného. Obrazem má prý být žena silná, statečná a nezávislá s krásnou a sexy postavou.

Zatímco pilates má zvyšovat pevnost a pružnost svalů bez nárůstu jejich objemu a většinou při cvičení nejsou znát větší váhové úbytky, při boxu musí být tělo absolutně zpevněné, používají se pevné a přesné údery a nohy neustále poskakují. Proto se při boxu na rozdíl od pilates znatelně zvýší tep a začnou se spalovat tuky. Piloxing je vymyšlený prostě chytře pohyby pilates protahují tělo, box spaluje tuky. Odměnou se stane hezká štíhlá zpevněná postava a ne mužsky svalnaté ruce a nohy.

Piloxing je jako dynamická střídavá hra. Pomalé kontrolované pohyby střídají energické silné údery. Změny probíhají pomalu a postupně, takže má člověk možnost tělo správně nasměrovat. Jako doplněk se používají zátěže na rukou v podobě rukavic upevňovaných na suchý zip.

Piloxing působí jako aerobní i silový trénink současně. Některé cvičení je ladné jako při baletu, jiné energické a dravé. Během piloxingu se také tancuje na výbušnou hudbu, takže některé účastnice berou trénink jako energický doping, na kterém se nažhaví i unaví současně.

A na jakých partiích tento sport pracuje? Viveca Jensen slibuje ploché a pevné bříško, zmenšení objemu stehen a hýždí a celkový štíhlejší profil, který slouží k lepšímu držení těla. Mimoto účastnice odhalí své dramatické zvýšení síly a flexibility a významné rozdíly ve své energické hladině. Žena se stane elegantní, sexy a silnou zároveň.

 I z řad slavných si sport našel mnoho příznivců. V piloxingu si libuje například Hillary Duff, Alexis Bledl, Amanda Bynes, Karla Alatorr, Dianna Buck, Roxette Howe, Holly Frank, Pamela Martin a mnoho dalších sportovkyň a umělkyň.

V České republice není tato nová cvičební metoda zatím bohužel příliš rozšířená. Nicméně v Aerobic studiu Katky Bočkové můžete PILOXING cvičit až 3x týdně! V pondělí v 18:00 v rámci komerční lekce, v úterý v 17:30 v rámci uzavřeného kurzu (obě lekce na Deltě) a v neděli v 18:00 v YAC studiu (komerční lekce). Přijte a PILOXING si zamilujete! 

 
02.05.2013


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář