Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Vintage styl

Slovo vintage pochází z vinařské terminologie a označuje staré kvalitní druhy vína. Kousky vyrobené před rokem 1920 jsou v kategorii módních starožitností, sedm dekád od 20. po 80. léta nese přízvisko vintage.

Vintagmanie vypukla až koncem let 90. Celá léta vznášela noblesu vintage oblečení do světel reflektorů Barbra Streisand. V roce 2001 povznesla starou módní virtuozitu Julia Roberts, když si na předávání Oscarů oblékla černé šaty od Valentina z 80.let.

Vintage dnes tedy znamená krásu a přitažlivost trendů minulýchPokud jste nevěsta naladěna na způsoby a styl z minulosti, toužíte po troše kouzla, sofistikovanosti a historie, může být vintage svatba právě pro vás! 

Před tím než začnete uvažovat o výběru vhodných svatebních šatů, Vás seznámím s různými historickými styly.

Léta 20. se vyznačovaly velmi pohodlnými šaty do půli lýtek bez kanýrů a volánků doplněné vějířem. Velmi populární byla krajka, hedvábí a síťovina. Ikonou této doby byla Coco Chanel.

Léta 30. přínesla vyspělost, třpyt, lesk a absolutní ženskost.

Léta 40. vyzařovala kouzlo. Nosily se polstrované ramena, jemné výstřihy a rukávy. Prudce moderní byla délka pod kolena, tzv. "lady délka", šaty byly jednoduchého střihu s krátkými, ať už obyčejnými nebo nabíranými rukávy.

Léta 50. vládla eleganci pomocí stylu balerína- plná sukně s čistými liniemi, která zvýrazňuje utlý pas.

Pokud hledáte vhodné doplňky k vintage stylu, nezapomeňte zahrnout strožitné čelenky nebo závoje, rukavičky, korálkové kabelky, perlové náhrdelníky, slunečníky a vyměňte vysoké podpatky za šněrovací boty.

Při plánování svatebního obřadu a hostiny, vybírejte mezi místy jako jsou historické knihovny, starožitná divadla, zachovalé zámky s rozsáhlými schodišti, velké aristokratické taneční sály nebo například muzea umění. Typické pro tuto dobu byly jazzové hity a staré hollywoodské pozlátko a glam, které uchvacovaly veřejnost.

 

  xoxo Kateřina   
09.07.2012


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář