Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


V záplavě barev

Musí být květinová výzdoba v jedné barvě? Pokud se obřad nekoná v kostele (kde se barevnými květy spíše šetří), tak rozhodně nemusí. Barevné květy vypadají báječně na letních svatbách pořádaných na rančích, farmách, statcích nebo ve stodolách, zahradách a parcích.

České nevěsty jsou však u výběru květů trochu opatrnější. Někdy se až divím, když vidím, že nevěsta je velmi atraktivní, má okázalé šaty, ale při výběru svatební kytice zůstává u klasiky.

Všimla jsem si , že v posledních době se v kyticích objevují stále stejné kytky jako růže, pivoňky, tulipány,  kaly nebo frézie. Ne, že by to nebyly nádherné květiny, ale není to už tak trochu nuda? 

Proto jsem vybrala trochu nevšední kytici, která se skládá z netradičních květů, které možná uvidíte poprvé. Květů je použito hodně, barev také, ale nemám pocit, že by kytice navozovala extravagantní dojem. Působí na mě spíše prostě venkovsky jako by jste vyběhla na louku za barákem a natrhala si čerstvé luční kvítí.

Byla použita spostu květů zinnia v těch nejzářivějších barvách s odstíny růžové po vínově červenou až po světle zelenou, dále se v kytkách objevila roslina lisianthus (plně bílá a bílá s fialovými špičkami), pro textury byla přidána celosia, která se objevuje v různých tvarech i barvách, šmrnc kytici dodávají drobounké zlatožluté květy mimózy a nakonec pro vyplnění barevných tónů se objevil pryšec. 

Taková kytice se ovšem nebude hodit ke každému. Pokud máte ale bílé jednodušší šaty, můžete si dovolit experimentovat a namixovat si vlastní paletu barev podle vašeho vkusu.

 

  xoxo Kateřina   
01.08.2012


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář