Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Galerie

Svatební hry

Asi každá z nás by chtěla svatbu, na kterou by kamarádi a příbuzní ještě dlouho vzpomínali a naplno si ji užili. Taková svatba by měla být veselá, dobře zogranizovaná a především AKČNÍ:) Základem by měla být dobrá hudba a tanec, ale musíte nechat muzikanty i tanečníky chvilku vydechnout a právě to je výborná příležitost pro pořádání her.

Organizace her by se měla ujat osoba s určitou dávkou humoru, řečnických schopností, diplomacie a vkusu. Měla by podle reakcí svatebčanů vycítit, zda je hra vhodná pro danou skupinu lidí nebo uzrál čas na hry veselejší a lechtivější.

Zde jsou hry, které můžete použít i vy a zpestřit tím svatební zábavu:

TANEC S BALÓNKY - každá dáma uváže svému partnerovi ke kotníku nafouknutý balónek, šňůrka by neměla být příliš dlouhá. Když začne hrát hudba, všechny tanečnice se snaží propíchnout svým podpatkem balónky konkurentů. Pár, kterému praskne balónek, jde z kola ven. Vyhrává ten pár, kterému zůstane balónek jako poslední.

POZNEJ SVOJI NEVĚSTU - toto je úkol pro ženicha, aby poznal svou milovanou podle kotníku, lýtka, obličeje, ušního lalůčku apod. Ženich je odveden stranou a jsou mu zavázány oči. Potom se vybere skupina žen (včetně nevěsty) i mužů, všichni se posadí na židle a ženich může hledat. Obdobným způsobem může nevěsta hledat svého ženicha. 

PODVAZEK - ženich má za úkol sundat nevěstě podvazek. Aby to neměl tak snadné, mohou se mu zavázat ruce, takže si musí pomoci svými zuby.

STŘÍLENÍ PODVAZKU, DRAŽENÍ - může navazovatna předchozí hru. Všichni svobodní muži se postaví na určené místo a ženich mezi ně hází nebo střílí podvazek. Kdo ho chytí, do roka se ožení. Podvazek se může také dražit, vydražené peníze pak obdrží ženich s nevěstou.

TANEC S VAŘEČKOU - při tanci se vytvoří kruh, tak aby vedle sebe stáli střídavě muž a žena. Jeden z tanečníků si dá vařečku mezi nohy a bez pomoci rukou ji předá svému partnerovi ve směru hodinových ručiček, ten dalšímu atd., dokud se všichni přítomní nevystřídají.

TANEC SE ŽIDLIČKAMI - doprostřed parketu se umístí židle, kterých je ale o jednu méně než počet soutěžících párů. Za doprovodu hudby se tančí kolem židliček. V okamžiku, kdy přestane hrát hudba, musí každá dáma sednout na jednu ze židliček. Pro kterou židle nezbude, jde z kola ven. Ubere se zase jedna židle a začíná hra znovu. Vítězí dáma, které se podaří sednout na poslední židli.

TANEC S OVOCEM - mezi čela tanečních partnerů se vloží pomeranč nebo jablko. Kdo vydrží nejdéle tančit, aniž by mu ovoce spadlo, vyhrává.

KRADENÁ POLKA - taneční páry tančí v rytmu polky. Při přerušení hudby se muži zastaví a snaží se ukrást partnerku sousedům. Tempo se postupně zrychluje...

TOULAVÝ KLOBOUK - organizátor položí jednomu z tanečníků na hlavu klobouk. Ten se ho snaží zbavit a během tance jej předává jinému muži, ten dalšímu atd. Jakmile přestane hrát hudba, muž který má zrovna na hlavě klobouk vypadává i se svou partnerkou.

KDE JE MŮJ MILÁČEK? U této hry se partnerské dvojice promíchají a postaví zády k sobě do dvou řad. Každá žena pak musí najít svého partnera tak, že vykřikne pouze: Kde je můj miláček? Ozvat se musí pravý partner. Ti, kteří najdou svůj protějšek, mohou hru opustit. Ostatní pokračují tak dlouho, dokud se vzájemně nenajdou.

KOLÍČKY - nevěsta se zavázanýma očima musí najít 3 kolíčky, které jsou přichyceny na různá místa ženichova oblečení, jako jsou tkaničky od bot, límeček apod. Zapojit se mohou také další hosté.

DRAŽBA STARÝCH VĚCÍ - nevěsta se ženichem doma předem vyhledají staré a již nepoužívané osobní věci a svatební koordinátor se tyto věci snaží vydražit. Výtěžek z této hry obdrží samozřejmě novomanželé. 

JAZYKOLAMY - toto zpestření se hodí obzvláště do pozdějších hodin, kdy jsou hosté společensky i fyzicky unaveni. Organizátor nahlas vysloví jazykolam a vybere někoho, kdo se pokusí o totéž. Pokud je stále přítomen kameraman, neměl by otálet!

ON A ONA - ženich a nevěsta sedí zády k sobě a moderátor této hry jim střídavě pokládá otázky týkající se páru. (Např. kdo koho první oslovil při jejich seznámení, jaké jsou jejich zvyky, jak si myslí, že partner reaguje v různých situacích nebo co mají v oblibě). Pokud máte k dispozici mikrofony, je příjemné dát prostor i svatebčanům s jejich vtipnými komentáři. Vyhrává ten, kdo zná lépe svůj protějšek.

 

  xoxo Kateřina  

Zdroj: Náš svatební průvodce, Veronika Skalová 
24.06.2012


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář