Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Revoluce ve fitness

NOVÉ POJETÍ HUBNUTÍ A TVAROVÁNÍ POSTAVY to je T-BOW

T-bow je malá a lehká balanční pomůcka, která však svou účinností nahradí leckterý posilovací stroj. Jedná se o energické a vysoce účinné cvičení na speciálních deskách, které se zaměřuje na posílení celého těla, balanci, sílu, ohebnost a pružnost. T-bow navíc pomáhá vytvarovat problémové partie a zbavit tělesných dysbalancí. Je vhodný pro všechny věkové kondice, pro nesportovce i profesionály. 

T-BOW je sportovní aktivita, která vznikla ve Švýcarsku. Postupem času se rozvíjela do dalších zemí jako například: Německo, USA, Japonsko, Kanada a další. Nyní, díky společnosti 4Health s.r.o. se dostává i do České republiky a následně do Uherského Hradiště. Jsme první studio na jižní Moravě, které bude T-BOW cvičit - Aerobic Studio Katky Bočkové, www.aerobickatka.cz.

T-BOW, na první pohled obyčejná deska je nepřekonatelná univerzální cvičební pomůcka. Tvar T-BOW je navržený podle zakřivení lidského těla. Díky tomuto tvaru přináší různé možnosti a druhy cvičení. T-BOW má nekonečně mnoho variant nastavení - podélně, napříč, jako houpačka či pevná opora a další.

T-BOW je pro každého!

Na T-bow můžete cvičit samostatně – tedy používat zakroucenou desku, nebo k němu přidat ještě posilovací gumy, které opět nabízejí celou škálu dalších cvičení. T-bow je skladný a lehký, váží asi tři kila. Ale nebojte se, že pod vámi tato malá pomůcka praskne, má nosnost až 350 kilogramů. Dají se používat obě jeho strany a součástí je také protiskluzná podložka.

S velkým úspěchem ji přijal step aerobik. Na první pohled se totiž podobá klasickému stepu, ale s T-bow je díky jeho využití mnohem větší zábava. T-bow se totiž může také otočit na kulatý prostor, který je ideální pro balanční, ale také kardiovaskulární cvičení. I když cvičení může vypadat jednoduše, s T-bow máte tendence naklánět se pouze na jednu stranu, takže postupně opravdu získáte balanční trénink. I touto snahou o udržení stability posiluje břišní svaly, ale také svaly přední a vnitřní strany stehen.

 Proč cvičit s T-bow: 

  • Posiluje svaly celého těla.
  • Slouží ke zvýšení koordinace, síly, rovnováhy i ohebnosti.
  • Trénování kardiovaskulárního systému.
  • Pomáhá udržovat pohyblivost v každém věku.
  • Je vhodný jak pro běžné posilování, tak pro rehabilitační účely, sportovcům může pomoci jeho snadné zamření se na určité svaly těla.

 

Lekce probíhají pod vedením instruktora za doprovody motivační hudby. Rozcvičení trvá 5-10 minut, následuje kardio a balanční cvičení, posilování těla a trénink stability. Na konci lekce proběhne samozřejmě vydýchání a protažení, opět s pomocí T-bow, které svaly uvolní už jen např. pouhým pohupováním.

T-bow je navíc vhodný pro všechny věkové generace – i starším cvičencům totiž pomáhá udržovat jejich pohyblivost a zdravý životní styl. S T-bow trénujete kardiovaskulární systém, ale také rovnováhu, sílu a ohebnost. Pokud máte problémy s kardiovaskulárním systémem či klouby, poraďte se ohledně cvičení (ostatně jako při každém posilování) se svým lékařem.

T-bow si oblíbili především instruktoři aerobiku, pilates nebo jógy, ale také různých hodin tance. Kromě aerobních aktivit je T-bow také vhodnou pomůckou při posilování. Díky svému tvaru umožňuje zaměřit se právě na ten konkrétní sval, s kterým máte největší problémy. Při trénování na T-bow také chráníte svou páteř např. při sezení na jedné straně a opírání o T-bow posilujete břišní svaly, současně však tvaruje páteř. T-bow je vhodný jako doplněk k aerobním aktivitám, např. k běhání, neboť na rozdíl od ostatních strojů v posilovně, které se zaměřují vždy jen na určitou tělesnou oblast, posílí komplexně vaše tělo, záleží jen na vás, jakou metodu tréninku zvolíte.

 

T-BOW se bude cvičit v Aerobic Studiu Katky Bočkové v Uherském Hradišti (sportovní centrum Delta) a lekce pod vedením certifikovaných lektorů budou spuštěny 12.11.2012.

Sledujte rozvrh a rezervace na www.aerobickatka.cz

 

 
26.10.2012


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář