Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Převislé svatební kytice

Ačkoli převislé kytice vypadají velmi extravagantně a moderně, tento typ kytice za sebou již dlouhou historii. Její vznik se datuje v roce 1910 a za více než století se změnil jen co se týče velikosti a použitých květin do modernější verze. 

Když se ohlédneme do minulosti, na svou svatbu měla převislou svatební kytici například princezna Diana, která se díky ní v té době stala velmi oblíbenou. Obsahovala frézie, gardénie, žluté růže, konvalinky, břečťan, orchidej, myrtu, podeňku a rozrazil.

Květy, které jsou běžně používané v těchto kyticích jsou růže, kaly, orchideje, čemeřice a další, které mají přirozeně stékající vzhled. S pohybem a texturou mohou také pomoci korálky a stuhy. Pro koncové efekty se používá například amarant a eukalyptus

Převislé kytky jsou vhodné ke svatebním šatům jednoduššího střihu - tedy šaty mají jednodušší áčkovou sukni či úzkou sukni, bez výrazného zdobení či s minimálním zdobením. Svatební kytku budete držet na úrovni sukně, tedy na hladké sukni takováto kytka vynikne. Na zdobené či řasené sukni by jednak zakryla zdobení a byla by spíše rušivým elementem. Převislá kytka je vhodná pro vyšší štíhlé postavy, u nevěst menšího vzrůstu ji doporučuji pouze v případě, že mají opravdu jednoduché šaty a kytka pak vynikne. 

Převislé kytice mohou být komponovány do tvaru kapky, tedy menšího převisu, anebo mohou být navázány do převisu dlouhého. Takováto kytka je na zhotovení složitější, proto i cena těchto svatebních kytic bývá vyšší a odvíjí se od složitosti konkrétní kytice.

 

 xoxo Kateřina   
16.03.2014


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář