Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Pes na svatbě?!

Svatba je jeden z nejkrásnějších a nejdůležitějších dnů našeho života. Proto na ní chceme mít všechny ty, kteří jsou nám nejbližší a věrně při nás stojí. Kromě rodiny a přátel to často bývají naši čytřnozí kamarádi. S přípravami svatebního dne, proto musíte řešit, co s vašim chlupatým miláčkem.

Nabízíme hned několik možností, jejich úskalí a výhody.

PSÍ OPATROVNÍK - máte-li někoho, na koho je pes zvyklý a nezúčastní se vaší svatby, jedná se o ideální řešení. Váš chlupatý kamarád není ve stresu ze samoty a odloučení tak hravě zvládne. Navíc Vám může známý psa pohlídat přímo u vás doma, kde se bude cítit nejlépe.

PSÍ HOTEL - nabídka psích hotelů je dnes opravdu široká, můžete vybírat mezi zařízení rodinného typu s omezenou kapacitou, ale s "domácí péčí" nebo většími zařízenímu nabízející nadstandard jako je klimatizace, podlahové topení a stálý veterinární dozor. Než si vyberete konkrétní hotel, pátrejte po recenzích minulých zákazníků, místo navštivte a ujistěte se, že z něho máte dobrý pocit a váš miláček bude v dobré péči. Před umístěním do hotelu upozorněte personál na zvyky, případné zdravotní problémy a omezení, které by měli o vašem psovi vědět.

PES JAKO SVATEBNÍ HOST - pro zaryté pejskaře asi nejlákavější varianta. Psí společník s námi sdílí všední dny, dokáže být oporou a povzbuzením ve špatných chvílích, tak je logická jeho účast i na této slavnostní události. Jaké okolnosti je potřeba zvážit, abyste svatební den nezkazili sobě, ale i svému psímu miláčkovi?

Počasí - v letních měsících, zejména pak u plemen s kratším čumákem, musíme dávat pozor na snadné přehřátí. Pro pejska musíme zajistit chladnější místo a dostatek tekutin. Pokud máme krátkosrsté domácí plemeno, musíme dbát v zimních měsících na nebezpečí prochladnutí.

Zákaz psů - ujistěte se, že váš pes může být přítomen jak v místě obřadu, tak na místě hostiny. Bývá to problém v případě zámků, zámeckých parů, hradů nebo kolonád, kde mají psi většinou vstup zakázán. 

Děti - je třeba promyslet, jak bude pes reagovat na větší počet dětí, zda je na jejich přítomnost, prudké pohyby a hlasité chování zvyklý, aby nedošlo k pokousání z leknutí. Proto by neměl být bez dozoru dospělé osoby, protože zejména malé děti si neuvědomují hranice a zvířátko berou jako hračku.

Hluk - svatební veselí často provází nenadálé hlasité zvuky jako například rozbíjení talířků, ohňostroje nebo hudbu. Vašemu pejskovi to může přinést leknutí nebo i šok, proto není vhodné nechávat ho na svatbě i ve večerních hodinách, kdy se veselí stupňuje a hosté se rádi baví, zatím co pes by nejraději v koutku podřimoval.

Svatební hosté - ne všichni psy milují, někteří z nich mají dokonce strach nebo trpí alergií na jejich srst. Projděte tedy pečlivě seznam hostů a připravte je na přítomnost zvířecího kamaráda. Při svatební hostině také upozorněte, aby hosté nekrmili pejska dobrotami od stolu. Zejména kořeněná jídla, čokoláda nebo přílišné množství jídla by mohly způsobit, že budete svatební noc trávit na veterinární ambulanci místo v objetí svého protějšku.

V každém případě předem zajistěte osobu, která bude mít vašeho mazlíčka celý den na starosti a bude dohlížet na to, aby vše proběhlo bez nepříjemností. Nezapomeňte zařídit také klidné místo, kde může pes odpočívat v případě, že toho už bude na něj dost. Když vše řádně promyslíte a připravíte, může být tento den příjemným jak pro vás, tak pro vašeho pejska.

 

  xoxo Kateřina   
22.07.2012


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář