Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Marie Antoinetta

Kdo by neznal slavnou Marii Antoanettu a také její filmové zpracování? Od roku 1923 jsme se dočkali již 7 filmových verzí, naposledy v podání Kirsten Dunst od režisérky Sofie Coppoly. Kultovní příběh nešťastné královny Francie, která se stala klíčem k míru Vídně a Francouzského dvora díky dohodnutému sňatku s budoucím králem Francie Ludvíkem XVI. se zapsal do historie možná právě proto, jak nešťastně skončil.

Marie Antoinetta a stala se francouzskou korunní princeznou již v necelých 20 letech a protože prožívala roky plné neštěstí, nudy a ztracenosti ve francouzské šlechtě, vedla poněkud rozmařilý a nákladný život. Nechala si vozit drahé látky, krajky, šperky, pořádala nákladné plesy, v kartách prohrávala astronomické částky a do vlivných úřadů jmenovala své oblíbence. Možná právě proto  hladovému lidu došla trpělivost, krále s královnou svrhl a po jejich nezdařeném útěku je uvěznil a poté nechal popravit gilotinou. Tato situace pak vedla přímo k Velké francouzské revoluci.

A proč na tento tragický osud vzpomínáme v souvislosti s tak šťastnou a radostnou událostí jako je svatba?  Právě kvůli luxusu a rozmařilosti této krásné, přitažlivé a statečné osobnosti. Protože proč byste si nemohla trochu toho luxusu a krásných věcí utrhnout i vy ve svůj svatební den?! Nechte se unést následujícími snímky!

Jak si můžete všimnout fotografie nejsou pořízené ve Versailles jako v 18. století za doby Marie Antoinetty, ale na suché planině bízko Las Vegas. Dalo by se mluvit o pravém opaku původního místa, ale celková atmosféra je zcela strhující. A aby se pusté místo proměnilo tak trochu v pohádku nesmí chybět nádherná květinová výzdoba, krajka, šperky a samozřejmě spoustu dobrůtek. Všimněte si například makrónek, protože tato delikatesa nesmí chybět v sortimentu žádné francouzské cukrárny. Lahodná a jemně křupavá pusinka z bílků, mandlí a cukru s vláčnou náplní uvnitř. Oproti známým sněhovým pusinkám nejsou tolik sladké a díky náplni se jen rozplývají na jazyku. Pokud nechcete klasické zákusky na svatební tabuli, je to perfektní volba a můžete je upéct i vy doma!

Za zmínku stojí i překrásný dort, který mi připomíná noblesní dámu:) Ovšem co zbylo z noblesní dámy na konci focení? Nic. A není to proto, že by celý tým dostal hlad, ale proto že se strhla dortová bitka. Je mi tak trochu líto tohoto mistrovského díla, ale na druhou stranu je velmi zábavné pozorovat, jak krásné ženy po sobě hážou kusy dortu. Velmi originální nápad:)

 
04.04.2012


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář