Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Květinové dny

18.5. - 20.5. 2012 se uskutečnil 2.ročník prodejní výstavy s názvem Květinové dny. Akce proběhla v Popovicích u Uherského Hradiště v příjemném prostředí místního amfiteátru. Letos zavedla návštěvníky do jihoamerického pralesa plného květin, zvuků, vůní a divokých zvířat.

A jelikož počasí přálo, sluníčko krásně svítilo, mnoho lidí se udělalo pěkný výlet. Já jsem na této akci byla poprvé a protože jsem měla velké očekávání, květinová nabídka mě trochu zklamala. V neděli už bylo stánků po skromnu a to co zbylo ke koupi, najdete v každém zahradnictví. Nic výjimečného, nic co bych nenašla kdekoliv jinde.

Květinová aranžmá ve stylu jihoamerického pralesa mě také nijak zvlášť neoslovila, čekala jsem víc exotiky a autentičnosti. Místo toho jsem v neděli viděla již povadlé dekorace ve snaze přiblížit se prostředí, které je naší zemi úplně cizí. Možná stačilo ubrat exotiky a přidat víc místní tvorby. Fantazie ovšem nechyběla zaměstnancům Kovosteelu, kteří ze zdánlivě nepotřebného šrotu vytvořili vlastní kovozoo. Zvířata jsou v životní velikosti a svojí propracovaností a dokonalostí jsou téměř autentická s živými. K vidění byla gorila, gepard, pštros, želva, ale i labuť a tučňáci.

To, co ale celé akci nechybělo, byl bohatý doprovodný program. Pokud vás tedy neoslovila nabídka květin a okrasných dřevin byly k vidění ukázky dravců, řemesel, slámové architektury, jarmark vína ,mistrovství ve stloukání másla a k poslechu hudební kapely Podjezd a Lofoši.

Vyvrcholením celé akce pro mne určitě byla módní přehlídka Studia Dany Svozílkové. Krásné modelky předvedly svatební a společenské šaty spolu s velmi zajímavými a vkusnými svatebními kyticemi od Květinářství Kvítek. Až na velmi slabého moderátora, který byl všechno jen ne zábavný, to byla třešnička na dortu pro všechny přítomné slečny a dámy.

 

 xoxo Kateřina  

 

Foto svatebních a společenských šatů: Tomáš Pilka, Pavel Karafiát

Svatební a společenské šaty: Svatební studio Dany Svozílkové
09.06.2012

Alča 10.06.2012 18:53
Myslím ,že dáma která napsala tento příspěvek mu věnovala velmi málo času. Je v něm spousta nepřesností,až nepravd. O tom,že by květinám,dřevinám či aranžování rozuměla se nedá vůbec hovořit, a o objektivnosti tohoto článku už vůbec ne.
petra 10.06.2012 19:01
Milá Alčo, vzhledem k tomu, že jsem na této akci byla musím s váším komentářem naprosto souhlasit,v článku je jediná pravda , a to že stánků bylo málo ,jinak bylo vše supr , a krásné...... Prales byl krásný , květiny v něm nebyly povadlé ještě ani v neděli v pozdním odpoledni kdy jsme tam s holkama dorazili,byli jsme nadšené.....

Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář