Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Jako antické bohyně

Klasikou mezi svatebními šaty je dnes korzet s rozšířenou nebo nabíranou linií. Když ale vidím každou nevěstu v těchto šatech, už si říkám ach jo..zase to samé. Vím, že do takového korzetu schová ledacos, ale mě už to šíleně nudí!

Proto se snažím hledat šaty JINÉ. Poslední dobou mě jsem se zamilovala do jednoduchých, rozevlátých antických střihů, které jsou narozdíl od těžkých saténových rób se spodničkou lehké jako peříčko. Osobně jsem je nazvala šaty „pro bohyně“. Těmto šatům dodávají šmrnc různé aplikace z kamínků, korálků či květin v oblasti prsou nebo malované vzory.

Ne každé nevěstě ale antický styl sluší. Navíc, chcete-li více upoutat, zvolte raději něco odvážnějšího.

Antický styl sice lidské tělo a jeho tvary tolik neodkrývá, ale respektuje jeho proporce. Zavedl nový ideál krásy: vysoká postava, široká ramena, dokonalé paže a vznosné držení těla. Takže pokud máte silnější bříško a boky, skvěle se v těchto šatech skryjí, ale naopak vám zdůrazní dekolt a horní partie

Tyto šaty jsou naprosto nevhodné pro malé postavy a ženy, které mají silné ruce

Pokud si nevyberete antické šaty ve svatebních salonech, je tu další možnost. Nechat si ušít šaty v módních designérských dílnách nebo krejčovských salonech. Pokud si rádí za takové šaty připlatíte, jedinečné a precizně propracované kousky můžete koupit například od Heleny Mertlové, Ilony Donátové nebo Miloslavy Vrzalové vás promění v netradiční nevěstu, která přímo ohromí. 

Antické šaty vypadají vznešeně, svou nositelku nutí k ladnému držení těla, prodlužují šíji, působí žensky a lehce provokativně.

 Inspirujte se v galerii antických, ale i jinak zajímavých šatů.

 xoxo Kateřina  
21.08.2012


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář