Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Galerie

Snubní prsteny jako symbol věčné lásky a věrnosti manželů

Dva rozdílné životy se během svatebního dne spojí v jeden díky třem základním věcem – vzájemnou láskou a díky nepatrnému, ale tolik důležitému slovíčku „ano“. Tyto dva symboly spojují cesty dvou lidí do jedné společné a jsou základem nového života. Třetím, neméně důležitým symbolem, jsou snubní prsteny. Pomocí těch dávají manželé veřejně na odiv, že už nejsou jen muž a žena, ale manžel a manželka, základ rodiny.

 

Výběru materiálu věnujte dostatek času i pozornosti

Velmi oblíbeným materiálem pro výrobu snubních prstenů je v současné době bílé zlato, ke kterému se přiklání určitě nejvíce párů. Stejně tak se na vrchních příčkách žebříčku oblíbených materiálů drží i palladium a kupodivu také žluté zlato a různé barevné kombinace zlata, které jsou po spoustu let klasickým kovem používaným pro výrobu snubních prstenů. Vybírat materiál snubních prstenů můžete i podle finančních možností: pokud nechcete do snubních prstenů investovat velkou částku, vyberte si třeba ty z chirurgické oceli. Je-li pro vás však koupě snubních prstýnků luxusní záležitostí, nezdráhejte si vybrat to nejlepší, prsteny vyrobené z platiny.

Při výběru snubních prstenů platí osvědčené pořekadlo: Dvakrát (nebo raději i třikrát) měř, jednou řež. Snubní prstýnky si vyzkoušejte vícekrát, v různých časových odstupech. To, co se vám může zalíbit na první pohled, vám nemusí za týden připadat tak hezké. O prstýncích s partnerem diskutujte, zkoušejte různé varianty a nechte si poradit od profesionálů. V kvalitním zlatnictví vám vždy ochotně pomohou, představí jednotlivé materiály i varianty prstenů a také poradí s výběrem velikosti.

 

Klasika, nebo aktuální trendy?

U snubních prstenů je mnohem důležitější, aby se líbily novomanželům, než aby se držely posledních módních trendů. Pokud tedy dáváte přednost klasice, tak jsou určitě sázkou na jistotu jednoduché snubní prsteny z bílého či žlutého zlata. Můžete zvolit buď minimalistický design bez jakéhokoliv zdobení, nebo drobnou rytinu na vnější straně. Hlavně ženy se v posledních letech přiklání i ke zdobení snubních prstýnků pomocí drahých kamenů. Jeden velký kámen, umístěný ve středu prstenu, je spíše záležitostí zásnubních prstenů. U snubních prstenů mnohem častěji uvidíte více drobných zirkonů či briliantů vedle sebe.

 

Svěřte se do rukou profesionálům

Pokud ve výběru snubních prstenů tápete nebo se bojíte, že by jejich výběr mohl znamenat první vážnou předmanželskou hádku, svěřte se do rukou těm, kteří prstenům opravdu rozumí. Zlatnictví Rýdl má své pobočky v centru Prahy i Brna a proškolený personál vám v nich vždy podá pomocnou ruku a poradí se vším od výběru materiálu, přes rytinu do prstenů až po jejich celkový design.
05.06.2015


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář