Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Letní květinová inspirace

Při přípravách svatby je jednou z nejdůležitějších věcí krásná květinová výzdoba. Jenže v létě je výběr květin opravdu velký,  takže jak vybrat ty správné a vhodné květiny právě pro vás?

Pojďme si představit ty nejpopulárnější sezónní květiny, které v létě můžete mít.

OSLNIVÉ PIVOŇKY 

Když růže ještě odpočívají v poupatech, vévodí jarním záhonům bohatě kvetoucí pivoňky. Jejich květy jim zajišťují prostý šarm, jejich barvy jim propůjčují vznešený a nestárnoucí půvab. Mohou být otevřené a načechrané nebo uzavřené a elegantní. Dodávají se v bílé a růžové, ale věděli jste, že existují také žluté a karmínově červené? Kvetou hlavně v období pozdního jara - na začátku léta.

 

NEZNÁMÝ LEVKOJ (FIALA ŠEDÁ)

Fialy vypadají vždy velmi krásně a my si často ani neuvědomíme, že je to rostlina, které měly naše babičky plné zahrádky. Letní fiala se kdysi pěstovala velice hojně, ale dnes tuto trošku starosvětskou rostlinu zahlédneme na zahrádkách jen zřídka. O to častěji ji ale můžeme vidět v nabídce květinářství, kde jsou její rychlené květy pravidelně v nabídce. Najdeme ji v mnoha odstínech od bílé, růžové až po modrou/fialovou, červenou a žlutou/zlatou.

 

KŘEHKÉ KOPRETINY

Kouzelné ve své jednoduchosti, prosté, čisté a ve své křehkosti nenapodobitelné. Málokdo ví, že název "kopretin" znamená v řečtině prostě bílá květina. Bílá barva je symbolem nevinnosti a díky tomu se Kopretina dostala také do svatebních kytic. Vypadají dobře samostatně nebo velmi efektně oživí směs jiných květin. Pokud chcete působit jako křehká víla, kopretiny jsou to pravé pro vás.

 

VOŇAVÉ LEVANDULE

Levandule je známá pro svou nezaměnitelnou vůni a prokazatelné léčivé účinky. Léčí unavenou mysl, zbavuje tělo stresu a navíc skvěle vypadá. Není divu, že ji mnohé nevěsty volí jako květinu pro svůj svatební den. Navíc si kytici z levandule můžete uchovat navždy, tím že si ji usušíte. 

 

VZNEŠENÉ HORTENZIE

Romantická, něžná, nepřehlédnutelná a velmi dekorativní... To vše je hortenzie, kterou v době jejího květenství na zahradě rozhodně nepřehlédnete. Je charakteristická obrovskými kulovitými květy mnoha barev – růžové, modré, lila, bílé, ale i světle zelené nebo tmavě fialové. A pokud se chcete nádhernými květy kochat neustále, nebojte se je usušit. Překvapivě ani po utrhnutí neztrácejí nic ze svého tvaru, a barva jim mizí jen nenápadně. Naopak sušené hortenzie získávají šmrnc patiny.

 

SOCIALISTICKÉ KARAFIÁTY

V Česku známe karafiát hlavně jako stěžejní květinu socialistického období. Provázel všechny státní svátky, vystoupení politiků i soukromé oslavy doslova od narození po pohřeb. Přesto karafiáty nejsou přežitkem. Kvetou a jsou dostupné celoročně. Ceníme si výrazný, přitom ale neutrální květ, velmi dlouhou trvanlivost. Nezvadnou na klopě, šatech ani ve vlasech. Současný sortiment nabízí paletu barev od bílé přes odstíny žluté, lososovou, oranžovou, růžovou, odstíny červené až po sytou temně či světle fialovou. Neschází ani neobvyklá světle zelená barva.

 

JEMNÉ HRACHORY 

Z jejich líbezných květů se line jemná sladká vůně. Dnes se pěstuje velké množství hybridů lišících se nejen barvou květů, ale i jejich velikostí či velikostí rostliny, novější odrůdy mívají i květy zvlněné, pruhované či dvoubarevné (řada z těchto hybridních odrůd však nevoní). Škála barev květů sahá od bílé přes jemně žlutou, růžovou a tmavě červenou až k levandulově modrým a temně fialovým tónům.

 

ROZMANITÉ JIŘINY

Málokterá květina je tak rozšířena a oblíbena jako jiřinka, nazývající se právem královnou zahrad pozdního léta. Snad žádná z květin neposkytuje tak velké bohatství nejrůznějších barev a tvarů květů.

 

EXOTICKÉ KOSATCE

Tyto rostliny mají atraktivní květy v pestré paletě barev, mnohdy se přirovnávají exotickým vzezřením i k orchidejím. Původní světle modrá a žlutá barva je doplněna celou paletou odstínů od bílé až po temné.

 

ZADUMANÉ KRÁLOVNY PODZIMU - CHRYZANTÉMY 

Říká se – to nejlepší na konec. A chryzantémy vás opravdu nezklamou ani v pozdním podzimu. Už dávno ze sebe setřásly klišé o hřbitovním kvítí a díky pilné práci pěstitelů jsou na trhu desítky odrůd. Bohatá je škála barev od tradičních odstínů žluté a lomeně i temně červené a fialové po bílou, ale také méně známé chryzantémy zeleno bílé. Najdeme květy kopretinové s výrazným středem i plné. Prostě velikost a barvu rostliny si opravdu můžeme vybrat podle vlastního vkusu

 

PASTELOVÉ GERBERY

Květy gerber okouzlují dokonalostí a sytými, pastelovými barvami. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších řezaných květin vůbec. Svázaná vypadá úžasně samostatně, ale také krásně vynikne ve spojení s růžemi, chryzanténami nebo liliemi.

 

NAČECHRANÝ ŠATER

Za skvělou cenu umí vytvořit univerzální, pěknou a neutrální bílou kytici, která nadchne milovnice minimalismu. Skvěle také doplní jakoukoliv vazbu, protože svým jemným vzhledem dokáže krásně načechrat.

 

KLASICKÉ RŮŽE

Klasické, elegantní, stylové a nadčasové. Růžemi zkrátka nepokazíte nikdy nic.

 

xoxo Kateřina     
31.05.2013


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář