Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Květinový sen

Křehkost květiny je porovnávána s jemnou krásou ženy, což je asi hlavním důvodem, proč se právě květiny používají pro spojení dvou zamilovaných srdcí.

Tentokrát se nebudeme bavit o typech a vazbách svatebních kytic, ale o ostatních květinových dekoracích, které také podléhají módním trendům stejně jako každé kreativní odvětví.

Dekorace svatebního stolu - vyhnětě se lacinému kýči! Odpusťte si miniaturní holubičky, drobounká srdíčka, nevkusné labutě, barevné kamínky nebo rozsypané korálky. Raději nechte položit bílé ubrusy, několik váz s jednoduchými květy a spoustu svíček, které doladí atmosféru. Taková tabule působí svěže, vzdušně a hodí se zvláště pro letní svatby.

 

Výzdoba obřadu - pokud budete mít slavobránu, krásně vypadá dřevěný oblouk dozdobený spoustou zeleně (skvěle bude vypadat břečťan), tylem a kolem postavené květináče se živými rostlinami. Pokud se budete brát pod širým nebem, neměl by chybět koberec, aby se nevěsta nebořila ostrými podpatky do trávníku. Hezkým doplňkem jsou svícny postaveny podél koberce a okvětní lístky rozsypané na zemi před obřadním stolem.

 

Korsáž je drobná vazba, která se připichuje do klopy ženicha. Obzvláš't pěkně vypadá, když má ženich v klopě květ, který je stejný jako z kytice nevěsty. Stejně tak můžeme nahradit věnečky z myrthy u svatebčanů drobnými květinami nebo ozdobně ovázanými stužkami.

 

Květiny ve vlasech nevěsty - v současné době vede přirozená krása, která je nadčasová. Moderní nevěsty již nejsou "princezny" ale spíše éterické víly. Proto je stále oblíbenějsí mít ve svatebním účasu živé květy. Vedou čelenky, věnečky, drobné kvítky nebo dominantní jeden květ. Důležité je použít stejné květy jako ve svatební kytici.

 

Květy pro svědkyni - tyto doprovodné kytice by neměly barevně ani velikostně konkurovat nevěstě a její kytici. Většinou jsou svědkyně mladší dámy a kytice se používají trochu rozdílné. A vlastně nemusí to být kytice vůbec. Velmi populární jsou pro svědkyně různé druhy květinových šperků jako náramky, prsteny nebo náhrdlelníky. Výhodou je, že bude mít ruce volné a může se naplno věnovat pomoci nevěstě:)

 

 xoxo Kateřina  
20.06.2012


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář