Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Galerie

Balance – poradna pro výživu a sport

Majitelka poradny Barbora Vlčková

Jmenuje se Barbora Vlčková, je jí 27 let a momentálně se společně s přítelem stěhuje do nového domku v Kněžpoli. Doposud žila v Uherském Hradišti, kde také studovala a pracovala. Vystudovala vysokou školu managementu a marketingu a poté se této oblasti několik let profesionálně věnovala. Nějaký čas také žila v Praze, ale nakonec ji láska k rodnému městu a lidem zde přitáhla zase zpět :-)

Momentálně se naplno věnuje profesi výživového poradce, vzdělávání se v této oblasti a přípravě nového projektu mateřské školky se zdravým stravováním v Uherském Hradišti. Několik hodin týdně se také věnuje výuce anglického jazyka, aby se tzv. udržovala a tento světový jazyk nezapomněla.

 

Barboro jak jste se dostala k profesi, kterou vykonáváte?

O výživové poradenství jsem se začala zajímat z osobních i zdravotních důvodů, protože jsem chtěla vědět co jím a jak to působí na mé tělo. Dále mě k zájmu o stravování vedla touha pomoci lidem v mém okolí, a to zejména rodině. Po čase můj zájem a záliba v této činnosti vzrostla natolik, že jsem se rozhodla výživě a zdravému životnímu stylu věnovat i profesionálně.

 

Jakou máte odbornost pro vaši práci?

V roce 2012 jsem absolvovala půlroční vzdělávací rekvalifikační kurz NutriAcademy v Praze. Odborný a informační servis NutriAcademy, s.r.o. je členem Potravinářské komory ČR, zaměstnanci a lektoři jsou členy Komory veterinárních lékařů ČR, Společnosti pro výživu, České společnosti chemické a Genetické společnosti Gregora Mendela. Kromě akreditace Ministerstva školství a mládeže ČR je MVDr. Marta Burdychová a Ing. Radka Burdychová, Ph.D. držitelem akreditace Českého institutu pro akreditaci pro provoz zkušební akreditované laboratoře pro kontrolu potravin.

Postupně se vzdělávám i v dalších konkrétních oblastech, absolvovala jsem například kurz Výživa dětí s uznávaným dětským lékařem MUDr. Zlatkem Marinovem (autorem vynikající knihy S dětmi proti obezitě, nakl. IFP Publishing & Engineering s.r.o., 2011).

 

Co je cílem vaší práce, jaké služby vaše poradna nabízí? 

Hlavním cílem mé práce je, abych pomohla lidem cítit se dobře. Aby byli zdravější, vyléčili své tělo či předcházeli nemocem způsobenými nezdravým stravováním.

V poradně nabízíme služby- měření těla na lékařském přístroji InBody, zpracování individuálních stravovacích a pohybových plánů, a také doplňkové služby jako společné nakupování, on-line poradenství, či individuální konzultace pro doporučení ve výživě dětí či různých dotazů a doporučení pro každodenní stravování a v neposlední řadě také nabízím doplňkový prodej mladého ječmene a chlorelly společnosti Green Way. V průběhu měsíce dubna také společně s Katkou Hrazdilovou Bočkovou chystáme kurz hubnutí do plavek.

 

Jací lidé navštěvují vaši poradnu? 

Moji poradnu navštěvují lidé všech věkových kategorií včetně dětí, různé váhy, muži i ženy, každý se svým specifickým problémem. Většina přichází pro radu jak zhubnout, ale také se občas objeví lidé, kteří s váhou nemají problém a mají zájem o sestavení racionálního jídelníčku, protože chtějí žít zdravě. Výjimkou nejsou také případy velmi štíhlých klientů, kteří si přejí zvýšit hmotnost a nevědí jak na to. Co mají ale všichni společné je otevřenost, přívětivost a ochota spolupracovat. Musím říct, že zatím mám na příjemné klienty opravdu štěstí :-)

 

Kde si myslíte, že dělají lidi při hubnutí největší chyby?

Největší chybu vidím v nízkém každodenním příjmu, tzn. že lidé jedí málo, hladoví a myslí, že tím zhubnout. Tělo ale zpomaluje metabolismus a hubne svalstvo. Také jedí nepravidelně, vynechávají svačiny či jednotlivé chody. Vždycky základním pravidlem zůstane jíst alespoň 5 x denně, vyváženou a hodnotnou stravu a k tomu pohyb. Spousta lidí také zkouší různé „zázračné“ či „očistné“ diety, ale zde dokážete zhubnout pouze dočasně, a to mnohdy hlavně vodu a svalstvo. Jakmile se vrátíte k normální stravě, vše (a mnohdy i víc) naberete zase zpět.

 

S čím dokážete vašim klientům pomoci a s čím už musí vyhledat jinou pomoc? 

Klientům dokážu pomoci se zjištěním stavby těla pomocí přístroje InBody, s hubnutím, přibíráním, sestavením racionálního jídelníčku nebo i jídelníčku pro lidi s chorobou jako je celiakie, diabetes či výživa v těhotenství nebo po porodu apod. Také se můžeme zaměřit na tvorbu svalové hmoty, či vyvážení dysbalancí těla atp. 

Kde bych ale už doporučila lékaře je určitě v případě onemocnění velkou obezitou či výraznou podvýživou, problémy s játry, žlučníkem či ledvinami apod., nebo v případě psychických onemocnění jako je anorexie či mentální bulimie. Ve všech případech je sice možné se na spolupráci také domluvit, ale jen v součinnosti i s lékařem.

 

Kolik stojí osobní konzultace nebo případně sestavení individuálního plánu?

Osobní konzultace včetně měření stojí 500 Kč a trvá 1 hodinu. Individuální plán je o minimálně 3 měsíční spolupráci a začíná na 3 500 Kč.

 

Co konkrétně individuální plány zahrnují?

Zahrnuje hodinovou vstupní konzultaci, měření na přístroji InBody 230, interpretace výsledků (10 ti stránková analýza), vstupní dotazník, vyhodnocení a optimalizaci stávajících stravovacích návyků a pitného režimu (týden klient zapisuje svůj stávající jídelníček a já poté spočítám a vyhodnotím co chybí a co přebývá), vyhodnocení a optimalizace pohybových aktivit, nový ukázkový jídelníček na týden nebo více dle dohody, pomůcky a návod na obměny vzorového jídelníčku, společná praktická ukázka sestavení chodu, edukační materiál, kontrolní měření s interpretací a zhodnocením výsledků a on-line podporu, kdy mi dle délky spolupráce klient může psát, volat, skypovat či se zastavit a probrat vše potřebné.

 

Jak se k vám mohu klienti objednat na konzultaci?

Stačí zavolat či napsat email a určitě se domluvíme. Také na stránkách mám kontaktní formulář, takže i přes něj je možné se objednat. Sem tam se mi stává, že potkávám budoucí klienty různě ve fitku, kde mě osloví, takže i tak je to možné:-)

 

Barboro, co vy osobně provozuje nejraději za sport a čemu se nejvíce věnujete ve volném čase?

U mě převažuje láska k rychlejším sporům jako je alpinning, cross, velmi jsem si oblíbila cvičení na Bosu a také Power Plate. Doma mám cvičební stroj Orbitrek, který opravdu není jen věšákem na šaty, ale ráda a často na něm cvičím (u oblíbeného seriálu:-) ). S chutí ale zkouším i různé novinky či občas zařadím něco dalšího, teď se třeba věnuji cvičení na posilování bříška a chystám se zkusit Port de Bras.
Rekreačně miluju lyžování, jízdu na kole a plavání.

Kromě sportu hrozně ráda čtu a vařím. Čtení je vyloženě moje vášeň, při které zapomínám na okolní svět a naplno relaxuji.. 
22.02.2013


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář