Kontaktujte nás: +420 733 689 302 Facebook Facebook Zaregistrujte se Přihlaste se


Galerie

Aerobic Studio Katky Bočkové

Majitelka aerobicstudia Kateřina Hrazdilová Bočková 

Kateřina se řadí mezi nejlepší lektory fitness, které v Uherském Hradišti najdete. Sport miluje již od dětství, a proto se mu věnuje celý svůj život. Začínala jako krasobruslařka, o čemž svědčí elegance, se kterou se dokáže pohybovat, později se stala závodní hráčkou tenisu, ovšem vrcholovou kariéru tenistky pověsila na hřebík kvůli studiu VŠ a množství času, který tenis vyžadoval, a sklouzla k aerobicu. A my všichni, kdo milujeme její lekce, myslíme, že udělala dobře. Nicméně tenisu se věnuje i nadále a to stále na úrovni závodní hráčky, i když ne už prvoligové soutěže, a především na postu trenérském. Její jediný svěřenec je současným mistrem České i Slovenské republiky.  

Jako úspěšná žena se stíhá také starat o svého syna a vykonávat profesi vysokoškolského učitele na několika českých a slovenských vysokých školách a lektora vzdělávacích a školících institucí v oblasti podnikové ekonomiky a projektového managementu. Velký obdiv v každém případě.  

To, že jde o skutečného profesionála, poznáte již po první hodině. Kateřina vždy srší neskutečnou energií a pozitivní náladou, a tím pádem dokáže strhnout k vášni pro sport snad každého klienta. 

 

Kdy jste se začala věnovat lektorování a jaký byl impulz, který nastartoval Vaši lektorskou kariéru?

Letos vstupuji do své dvacáté lektorské sezóny. Lektorovat jsem začala ve druhém ročníku Gymnázia. A impulz? Byla jsem delegována. Tehdejší paní cvičitelka, kam jsem chodila s mamkou cvičit, otěhotněla a postavila mne na její místo. A už jsem u toho zůstala. O dva roky později jsem si udělala první cvičitelskou licenci, tehdy na Cvičitel rytmické gymnastiky. 

 

Jaké máte vzdělání v oblasti fitness?

Orientuji se spíše na dynamické formy cvičení, ale v poslední době se začínám věnovat i stylům z Body and Mind. Tedy kromě výše zmiňované licence cvičitele Rytmické gymnastiky získané u Asociace sport pro všechny jsem se později vzdělávala v oblasti aerobiku a step aerobiku. Absolvovala jsem školení a workshopy především u IFAA, současná FACE Czech Academy, navštívila spoustu Inspiration Days a kongresů a hospitačních hodin. V posledních letech kvituji s povděkem vznik Fitness Blue Gym Academy v Brně akreditovanou MŠMT pod lektorským vedením těch nejlepších, co dle mého názoru Česká republika nabízí, tedy Lenky Velínské a jejího muže Romana Ondráška. Téměř každý víkend je možno se u nich dovzdělat v nějaké novince či si prohloubit znalosti se stávajícího. A právě zde jsem absolvovala workshopy na bosu, Port de Bras, Latino Dance či na nové trendy ve step aerobiku, absolutní novinku Flow Tonic a jiné formy cvičení, které ve svém repertoáru nenabízím ve formě samostatných lekcí, ale tyto trendy se stávají součástí stávajících lekcí a myslím, že je stále posouvají směrem vpřed. Každý rok se dvakrát zúčastňuji kongresu Aerobicmania, který je vždy plný světově uznávaných lektorů a zde vždy načerpám novinky a novou inspiraci. A v posledních měsících jsem se stala jednou ze čtyř lektorek v ČR stylu AntiGraviti Aeriel Fitness Yoga. Jedná se o mezinárodní certifikaci získanou u italské školitelky Denisy Sarmirové. 

 

Jaké sportovní aktivity může Vaše studio nabídnout?

Jedná se o lekce Dance Aerobiku, Step Aerobiku, Bosu, FlowTonic, Kangoorobic, Port de Bras, AntiGravity Aeriel Fitness Yoga, posilovaci lekce v rámci Les Mills zaměřené na tvarování bříška a zadečku. Dále nabízíme i možnost individuálních lekcí pro jednotlivce i malé skupinky a lekce specializující se na kondiční přípravu vrcholových sportovců.

 

V jakých prostorách v Uherském Hradišti cvičíte?

V současné době cvičíme v prostorách sportovního studia Delta na ulici Protzkarova (vedle Hradišťanky). Tyto nové prostory zcela vyhovují lekcím, které nabízíme, a jsou přímo v centru města, což doufám vyhovuje stávající klientele a přiláká i klientelu novou. 

 

Jaký je v současnoti trend v oblasti fitness?/Proč je v současnosti aerobic na druhé koleji?

Aerobic není na druhé koleji, pomalu a jistě se vrací:) Já osobně jsem nadšena skutečností, že se do popředí opět dostávají styly cvičení, které mohou být duchu i tělu každého z nás prospěšné. V minulých pěti letech byly trendy takové styly, které dle mého tělu ani duši nic nedávaly. Ale to už je snad za námi a opět se začíná makat. A tak doufám, že i lekce aerobiku a s tímto názvem, budou opět in.

 

Jaký typ cvičení je nejlepší pro hubnutí a jaký naopak pro tvarování postavy?

Nelze hubnout bez tvarování a tvarovat bez hubnutí. Ale v každém případě je nutno se vždy držet v kondici. Tedy abychom byli v kondici, krásní a štíhlí, musíme kombinovat kardio lekce, tedy zaměřené na spalování tuku, kdy po dobu cca 40-ti minut držíme takovou tepovou frekvenci, při které tuky skutečně spalujeme, s lekcemi silovými, kdy cíleně tvarujeme a pracujeme s našimi problémovými partiemi. A doporučuji k tomu přidat lekce Body and Mind, jako je AAY či Port de Bras, kde naopak duševně odpočíváme a protahujeme ty svalove partie, které máme našim životním stylem zkrácené a tímto směrem unavené.

 

Kde hledáte nápady na choreografie, nové tredny v oblasti fitness a jak s načerpanou inspirací nakládáte? 

Nechávám se inspirovat na workshopech a kongresech a takový Facebook nebo YouTube jsou dnes taktéž dobrým zdrojem inspirace, takže jich využívám. V každém případě se snažím do lekcí přinášet především své pojetí a myslím, že se mi to daří. A inspirace přichází i sama (třeba při jízdě autem nebo projížďce na kole) takže v takových chvílích vytahuji papír a tužku (tedy pokud to jde) a vše si pěkně poznamenám a pak doma přenesu do přípravy a obsahu lekce a choreografie

 

Jaká je Kateřina v civilu? Jak trávíte volný čas, pokud vám ještě vůbec nějaký zbývá?                          

Volný čas trávím přece cvičením, jako většina mých klientů! Přes den se věnuji práci, domácnosti, synovi a pak  se vyrážím bavit…do cvičení. 
30.04.2012


Přidejte vlastní komentář

Nyní odpovídáte na vybraný komentář